You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.Book Online

* Please Fill Required Fields *
Rithven Blog R

Jak znaleźć wolną nazwę domeny 3 literową. Domeny w 2021

Rithven Blog / No Comment / 28 czerwca 2021

Jak znaleźć wolną nazwę domeny 3 literową. Kto by nie chciał mieć, zdobyć, sprzedać taką domenę? Ja bym chciał. Mam. Podpowiem Wam jak i Wy możecie taką zdobyć.

Nazwa domeny trzy literowa – sposób najłatwiejszy

Ale i najdroższy. Znaleźć serwis, który oferuje możliwość przechwycenia domeny. Czyli jak domena tylko wpadnie w obieg do sprzedaży to ten serwis w Twoim imieniu postara się jak najszybciej zarejestrować domenę. Efektywność? W przypadku domen niezbyt popularnych (piszę ogólnie) to duża. W przypadku domen o które się ludzie zabijają na świecie – efektywność mała (trochę jak w toto lotka).

Dlaczego tak jest? Jest raptem kilka takich serwisów, które rzeczywiście umieją przechwycić domenę. Jak się wczytamy w szczegóły to zazwyczaj jest napisane, że jak jest kilku rezerwujących (czyli osób opłacających usługę) to domena leci na aukcję. A tam to wiadomo – wszystko się może zdarzyć za czasami obrzydliwie duże pieniądze.

A nie o to nam chodzi.

Niemniej jest to sposób najłatwiejszy bo jeżeli stać nas na opłaty (a w wielu przypadkach płacimy extra tylko za sukces – płacimy wtedy za rejestrację domeny + usługę przechwycenia) to naszym zadaniem jest tylko raz na jakiś czas przeglądanie rynku i patrzenie na domeny, które potencjalnie mogą być dla nas przydatne. W tym sposobie nasz poświęcony czas, na zdobycie wymarzonej domeny jest minimalny.

Nazwa domeny trzyliterowa – sposób pośredni

Możemy sobie znaleźć serwis typu “expireddomains” i po prostu przeglądać to co mamy na rynku. Warto zauważyć, że wiele potrzebnych do poprawnego wyszukiwania serwisów jest płatnych. Ale na upartego można sobie znaleźć wszystko za darmo. Jest trudniej ale da się. Opiszę to w innym artykule.

Tak więc w tym sposobie możemy coś znaleźć w miarę za darmo ale za to wymaga to dużo wysiłku czyli czasu.

Nazwa domeny trzyliterowa – sposób trzeci czyli 100% za darmo

Darmowy sposób ale wymagający mnóstwo wysiłku czyli włożonego czasu. Robimy listę nazw domen i sprawdzamy grupy. Na niektórych serwisach można poszukać dostępności tylko 1 domeny na raz, na innych 20 a na innych np.500. Więc im więcej na raz jest w stanie sprawdzić nam serwis tym szybciej nam się zejdzie poszukiwanie.

Ponieważ często i gęsto domeny wylatują do obiegu czyli są możliwe do kupienia to musimy dość często takie przeszukiwanie robić ( w sumie to tak samo w sposobie numer dwa).

Co działa albo inaczej: czego ja używam?

Powiem w ten sposób: najciekawsze dla mnie domeny do mojego własnego  użytku znalazłem w ten sposób:

  • domeny trzyliterowe – sukces zapewnił mi sposób drugi.
  • domeny pięcioliterowe/sześcioliterowe – liczne, świetne nazwy wpadające w ucho – sukces zapewnił mi sposób trzeci. Ale musiałem najpierw napisać aplikację internetową, która mi wygenerowała tylko listę interesujących mnie domen (bo liczba możliwości w przypadku 5 liter jest ogromna!)

Jak znaleźć wolną nazwę domeny

Podsumowując – jest to bardzo trudne w przypadku rozszerzeń popularnych (międzynarodowych) typu .com (tylko sposób nr 1 wchodzi tu w grę + gotówka na aukcję).  Jeżeli chodzi o nazwy trzyliterowe krajowe – prostsze ale trzeba się umęczyć (sposób nr 2). Mi zajęło miesiąc ciągłej aktywności na rynku. No ale mam po kosztach zwykłej rejestracji.

Jeżeli chodzi o nazwy domen w międzynarodowych rozszerzeniach, które mają 5 lub 6 liter to rynek prawie się zamknął ale nadal coś można znaleźć (sposób trzeci jedynie).

I na koniec wyjaśnienie dlaczego sposób nr.3 jest tak efektywny w wyszukiwaniu nazw domen (5 – 6 liter). Zazwyczaj w serwisach mamy do czynienia z domenami, które są nie starsze niż rok (w sensie pojawienia się na rynku wtórnym do sprzedaży). Może z niewiadomych przyczyn (albo wiadomych ale żeby nie mieszać) po prostu przeszła sobie spokojnie taka domena przez listę, nikt nie kupował i mamy taką możliwość. Jedynie przeszukiwanie sposobem nr 3 wykaże nam taką domenę.

Czasami może się okazać, że domenę nigdy nie zarejestrowano wiec też, tylko sposób nr 3 nam pomoże.

I wracając do tych niewiadomych przyczyn. Wielu poszukuje domen tylko pod szybkie SEO. Czasem po postu by włączyć przekierowanie. Domeny są wtedy poletkiem użytkowym dającym siłę strony głównej. Możliwe, że fajna domena bez odpowiednich statystyk po prostu była nieatrakcyjna dla tych spamerów SEO. Ale my mając w głowie długoterminowy projekt możemy nad taką domena popracować. Czyli jak?

Wybrać domenę, wzmacniać ją na poszczególnym słowie/ dziedzinie i wystawić na rynek. Możemy też zostawić sobie na lata i stworzyć “markę”. Ogólnie im dłużej domena jest aktywna tym lepiej.

Zauważyłem, że kupowanie domeny patrząc na wiele fajnych statystyk jest bolesnym rozczarowaniem. Po rejestracji i odpalenia strony (np. instalując CMS WorPress) jak robimy ponowne “sprawdzenie” już na aktywnej domenie to mamy ogromny spadek. Dlaczego? Bo jest tylko w sumie jedna statystyka, która nie spada i nam się mocno przydaje. Ale to w zapowiedzianym wpisie pokazującym krok po kroku jak zabrać się za kupowanie domeny.

Ostatnie słowo: Każdy SEO master przyzna, że posiadając domenę działającą od 5 lat z normalnym działaniem na domenie jest wielce przydatne. Ale warunek – ta domena musi być kupiona wiele lat temu i prowadzona przez cały czas. W Internecie pewne procesy zachodzą bardzo powoli. Doskoczenie do DA 20 jest proste. Przebicie DA 50 trwa długo. O Da 90 zapomnijmy. Dlatego polecam myślenie z wyprzedzeniem wielu lat. Wielu lat…

Leave a reply

error: Content is protected !!