You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.Book Online

* Please Fill Required Fields *
Rithven Blog R

Jestem Paleontologiem. Co znajdziesz w Internecie w 2021?

Rithven Blog / No Comment / 13 czerwca 2021

Jestem Paleontologiem. Nie mam wykształcenia kierunkowego oraz działam tylko w Internecie ale czuję się jakbym był Paleontologiem. Już wyjaśniam dlaczego.

Internet ma swoje epoki

Historia ziemi podzielona jest na epoki. Paleontolog trafiając czasem na jakieś odkrycie, znalezisko wykopuje je i datuje na okres np. kredy. Tak samo Internet. Też histerię można podzielić na okresy. Ja jako wędrowca (jak Neo z Matrixa patrzę na każdy zasób w Internecie) czasem też trafię na jakieś znalezisko i mogę je datować na np. lata 90.

Stare SEO

W dawnych czasach dla SEO ważna była nazwa domeny. Dużo lepiej sprawdzały się domeny tematyczne np. domena czerwonekwiaty.pl dobra była dla sklepu sprzedającego kwiaty, najlepiej czerwone albo dla blogera opisującego czerwone kwiaty (albo ogólnie kwiaty). Obecnie nazwa domeny nie ma znaczenia dla SEO. A raczej ma ale pod całkowicie innymi, pośredniczącymi wartościami.

Podkreślę: kiedyś znaczenie bezpośrednie, obecnie pośrednie.

Moje znalezisko

Niemiecka firma o nazwie X. Wykupionych mnóstwo domen gdzie było zawarte sławo kluczowe X. Na domenach tych index.html z linkami wzajemnymi do różnych domen oraz linkiem do głównej lub prosty redirect na stronę główną. Jeżeli chodzi o linkowanie (rozkład backlinków do i z oraz efektywność) nie mogę udzielić tej informacji (zbyt istotna/cenna)

Rozrzut nazw domen od kupa-X do czystaXjutro. Nie istotne jakie znaczenie miała cała nazwa domeny. Grunt by było zawarte sławo kluczowe.

Czy to działa?

Jest to typ projektu, na którym można dużo się nauczyć. Mogę jedynie napisać, że doszło do ogromnego zmarnowania dodatkowego potencjału SEO, który (gdyby go zastosować) dałby wynik…

Rithven

Leave a reply

error: Content is protected !!